Od początku roku szkolnego 2017/2018 organizujemy bezpłatne wycieczki do zakładów zajmujących się przetwórstwem owoców i warzyw. Podczas zwiedzania dzieci mają okazje z bliska zobaczyć wszystkie procesy towarzyszące przygotowaniu porcji, które otrzymują w szkole w ramach „Programu dla Szkół”. Po takich wizytach otrzymujemy liczne wiadomości o zwiększonej świadomości dzieci i zdecydowanie wyższym wskaźnikiem zjadanych porcji. Podczas takiej wizyty dzieci mają okazję zobaczyć:

  • Prawdziwy sad z jabłoniami
  • Chłodnie potrafiące pomieścić nawet 15 tirów towaru
  • Linię produkcyjną z zaawansowanym rentgenem dla jabłek
  • Jedną z najszybszych w Europie maszyn do składania kartonów
  • Punktem kulminacyjnym wycieczki jest pokaz produkcji świeżych soków i porównanie wartości zdrowotnych z sokami dostępnymi w sklepach.

W marcu 2018 wprowadziliśmy nową atrakcję. Podczas drugiej godziny w zakładzie organizujemy dzieciom warsztaty podczas których mają okazję przekonać się jaka jest różnica między świeżo wyciskanym sokiem z wyciskarki a takim jakie możemy kupić w sklepie. Na samym końcu każde dziecko otrzymuje swoją porcję świeżego soku.

Wizyta trwa około dwie godziny. Podczas pierwszej chodzimy po zakładzie i opowiadamy o wszystkich maszynach, a podczas drugiej prowadzone są warsztaty.

Tego typu atrakcje są odgórnie narzucone  w

Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowego sposobu realizacji w szkołach środków towarzyszących o charakterze edukacyjnym, które służą prawidłowej realizacji programu dla szkół oraz upowszechniają wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe LINK

Poniżej mogą Państwo znaleźć informację z Google Maps na temat dojazdu. Wystarczy kliknąć na „Grupa Producentów Owoców i Warzyw…”, „Wyświetl większą mapę”, a następnie „Wyznacz trasę” i spokojnie wpisać miejsce startu. Dokładny adres:

Grupa Producentów Owoców i Warzyw
Eurosad Sp. z o.o.
Trzylatków Duży 54 a, 05-620 Błędów
Woj. mazowieckie, POLSKA